You are currently viewing  آلبالو

 آلبالو

 آلبالو

نامهای دیگر : قراصیا حب الملوک – آلوبو على البالوی ترش) – آلی بالی قاراسیای ورمی


خواص  آلبالو

مصرف آلبالو خشکه به جای قرص استامینوفن

آلبالو خشکه به عنوان یک کاهش دهنده درد عمل می کند و فعالیت آنزیم های دخیل در فرآیند التهاب و احساس درد در بدن را کاهش می دهد؛ همین خاصیت آلبالو خشکه است که باعث شده است تا آن را هم ردیف داروهای تسکین دهنده ای چون استامینوفن، ایبوپروفن و ناپروکسن قرار دهند.

آلبالو علامت جوانی و نشاط است و تمام قسمت های این میوه یعنی هسته، دم، برگ و ساقه آن در طب و صنعت کاربرد دارند. آلبالو ارزش غذایی زیادی ندارد. اشتها آور است و چربی خون و قند خون را کاهش می دهد. برای افراد دارای چربی شکمی مفید است. مسکن تشنگی، ضد حالت تهوع و مناسب برای رفع سوء هاضمه است. هرگز بعد از خوردن آن آب ننوشیده چرا که موجب نفخ شدید می شود. افرادی که مشکل کلیوی و ورم روده دارند و کودکانی که مشکل هاضمه دارند، در مصرف آلبالو زیاده روی نکنند…

لوازم پزشکی آلبالو بخورید، گرمازده نشوید!

مصرف آلبالو، با توجه به طعم مایل به ترشی که دارد در رفع تشنگی و برای مقابله با گرمازدگی و رفع علایم آن در گرم مزاجان و در فصل گرما بسیار موثر می باشد.

دیگر خواص  آلبالو

(طبع آن سرد و خشک است) – دارای ویتامین C فراوان و آهن – تصفیه خون هدر ملین اشتها – اعصاب – کبد – روماتیسم – دفع کننده حرارت بدن و عطش – غلظت خون – سوزش مجاری ادرار – فشار خون – چاقی – خارش پوستی – قابض – استفراغ – سنگ مثانه (پودر دانه آن با کمی رازیانه) – نیروی جنسی – صاف کننده صدا – سرفه * – التیام زخم ۔ زیبائی (ماسک) – تقویت بینایی (مالش) – مرض قند – سوءهاضمه (رسیده) – قند خون – تصلب شرائن – نقرس – صفرابر – کلسترول – ورم کلیه – ورم طحال – بالابرنده تعداد اسپرم – ورم معده.


مضرات  آلبالو

سرد مزاجان – ناراحتیهای گوارشی (بعد از غذا) – زخم معده بخصوص ناشتا) – چاقی (بعنوان دسر) – ورم روده – صفرا


مقالاتی از گیاهان دارویی