در این مقاله سه مجموعه دستور در موضوع جوانسازی پوست موجود میباشد که میتوانید در کادر زیر روی آن کلیک کرده و در همین صفحه مطالعه نمایید

ماسک صورت

ماسک صورت خانگی

سفید کردن پوست

ماسک روشن کننده پوست

جوان سازی پوست بوسیله تونیک

بطور کلی تونیک های پوست متشکل از عصاره گیاهان علفی، گلها، سرکه، گلاب، آب، شکوفه، پرتقال یا نارون کوهی که جمع کننده ملایمی است می باشد که برای پوست های خشک یا معمولی مناسب هستند.

وظیفه تونیکهای پوستی از بین بردن چربیهای زاید از روی پوست می باشد و با این کار پوست اجازه تنفس بیشتری داشته جوانتر به نظر میرسد. راحت ترین مثال برای تنفس سلولها این است که صورت خود را زیر آب سرد بگیرید و باعث شادابی و تحرک سلولهای پوست صورت بشوید.

تونیک های پوستی قویتر ، حاوی عصاره گیاهان و آب مقطر می باشند، اما دارای مقادیری از نارون کوهی و یا الکل هستند. این تونیک ها پوست را خشک می کنند زیرا دارای الکل هستند و در نتیجه هر گونه اثری از روغن یا چربی را که بر روی پوست وجود داشته باشد را بر طرف می کند. بنابراین این نوع تونیک ها برای پوست های چرب مناسب هستند اما اگر می‌خواهید با این دستورالعمل یک جمع کننده برای پوست خشک داشته باشید خیلی ساده الکل را از آن حذف کرده و استفاده کنید.

به طور کلی از مصرف جمع کننده های بسیار قوی برای هر پوستی خودداری کنید چرا که الکل پوست را سفت و زمخت کرده و از عملکرد طبیعی پوست جلوگیری می نماید. با اکثر دستورالعمل‌های این بخش مواد بسیار عالی می توان ساخت که آقایان نیز میتوانند از آنها استفاده کنند.

جوانسازی از این طریق باعث تحریک جریان خون به سمت پوست می گردد و باعث می شود که پوست هم به طور طبیعی پاسخ دهد و سلول‌ها بدرستی تغذیه شوند. از یکپارچه مرطوب استفاده کرده و آن را با تونیک پوستی خود مرطوب سازید و ماساژ دهید. نقاطی که به خصوص در این روش توصیه می شوند گردن و چانه است ، از جاهایی که عروق آن‌ها شکسته‌اند دوری کنید مثلا بر روی گونه ها فشار زیادی وارد ننمایید.


 
در ادامه همراه ما باشید با چند دستور کوتاه و کاربردی از ماسکهای جوانسازی پوست:


پنج دستور ماسک میوه ای برای پوستهای خشک

۱-موز بزرگی را همراه نصف پوست انتخاب کنید، سپس آن را درون مخلوط کن ریخته و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید تا خشک شود، سپس پوست را شستشو کنید.

۱-یک فنجان برگه زردآلو را در آب گرم خیس کنید و آن را درون مخلوط کن ریخته و یک قاشق غذاخوری عسل به آن بیفزایید. آنها را مخلوط کرده به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست پهن کنید و اجازه دهید خشک شود، سپس با آب خنک آن را پاک کنید.

۳-یک فنجان آلوی خشک را درون آب گرم خیس کنید و آب میوه را با یک قاشق غذاخوری عسل بریزید و روی صورت پهن کرده و اجازه دهید خشک شود و بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را بشویید.

۴-پوست گلابی را بکنید سپس آن را درون مخلوط کن ریخته و روی آن یک قاشق غذاخوری عسل بریزید و روی صورت پهن کرده و اجازه دهید خشک شود. بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب خنک بشویید .

۵-یک فنجان هلوی خشکیده را در آب گرم خیس کنید و سپس آن را درون مخلوط کن ریخته و روی آن یک قاشق غذاخوری شیر کم چرب و یک قاشق غذاخوری عسل اضافه نمایید و آن را روی صورت پهن کنید . بعد از ۲۰ دقیقه که خشک شد صورت را با آب خنک بشویید.


چهار دستور ماسک برای پوست های چرب

۱-دو عدد سیب برداشته با پوست چند قسمت کرده و با یک قاشق غذاخوری آب لیمو درون مخلوط کن مخلوط نمایید و آن را روی صورت قرار داده و اجازه دهید خشک شود و بعد از ۲۰ دقیقه صورت را بشویید .

۲-یک عدد گوجه فرنگی شسته را درون مخلوط کن له می کنیم و آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت قرار داده، وقتی که خشک شد صورت را با آب خنک می شوییم.

۳-یک عدد خیار پوست کنده را با یک قاشق غذاخوری ماست درون مخلوط گذاشته آن را مخلوط می کنیم و به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت باقی میگذاریم.

۴-یک دوم فنجان توت فرنگی را با یک قاشق غذاخوری آبلیمو و ۲ قاشق غذاخوری ماست، درون مخلوط کن ، مخلوط کرده و آن را روی صورت پهن نمایید، بعد از ۲۰ دقیقه صورت را بشویید.


سه دستور ماسک غذا دهنده برای همه انواع پوست

۱-دو قاشق غذاخوری بادام که درون مخلوط کن خرد شده و دو قاشق غذاخوری شیر و عسل را با هم مخلوط کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست قرار داده و بعد از خشک شدن با آب ولرم بشویید .

۲-دو عدد زرده تخم مرغ را می زنید ۲ قاشق غذاخوری عسل و سه قطره روغن بادام را با آن مخلوط کرده و آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت پهن کرده و سپس با آب ولرم می شویم .

۳-یک عدد تخم مرغ را می زنیم سپس یک قاشق غذا خوری سرکه سرکه سیب به آن اضافه کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار داده و سپس با آب خنک می شوی


مطالب مرتبط و توضیحات کامل همراه با نمونه کار ⇓

جوان سازی پوست