رفع غبغب

 

از بین بردن غبغب

غبغب اگر بیماری به حساب نیاید عاملی است که باعث به هم خوردن تعادل چهره و کاهش اعتماد بنفس فرد می شود. نیمی از کسانی که غبغب اضافی دارند از این موضوع رنج می برند و حاضرند به هر طریق ممکن آن را از بین ببرند. اما چرا در بعضی ها غبغب حالت افتادگی پیدا می کند و به صورتی زشت درمی آید

سه علت اصلی وجود دارد که باعث افتادگی عضلات غبغب می شود و این سه علت عبارتند از :

۱- کمبود ورزش عضلات گردن

۲- کمبود پروتئین های غذای مورد نیاز برای قابلیت ارتجاعی عضلات

۳- گرفتن چانه به طرف پایین هنگام کار کردن طولانی

 


لوازم پزشکی پیشنهاد میشود برای درک بهتر موضوع افتادگی پوست مقاله علت نازک شدن پوست را مطالعه بفرمایید.


 

جلوگیری از غبغب

برای جلوگیری از به وجود آمدن غبغب اضافی در درجه اول باید روزی چند دقیقه عضلات گردن را ورزش دهید. این کار باعث تحریک عضلات گردن شده و از سستی و افتادگی آنها ممانعت به عمل می آورد.

همچنین با استفاده از پروتئین های تامین کننده مواد مورد نیاز عضلات گردن است هیچ گاه کسی دچار عارضه غبغب نمی شود و بالاخره به همه کسانی که غبغب اضافی ندارند توصیه می شود که در هنگام مطالعه، راه رفتن، نوشتن، کار کردن و غیره چانه خود را طوری نگه دارید که کاملا موازی با زمین باشد.

 پایین آوردن چانه به حالت خسته و کسل و یا پنهان کردن چانه مخصوصاً در کسانی که غبغب نامحسوسی دارند، خود باعث پیدا شدن و افزایش غبغب می شود. پس تا می‌توانید سرتان را بالا نگه دارید و از پیدایش غبغب اضافی نهراسید و مطمئن باشید که با پیش گرفتن این رویه هیچگاه به این عارضه مبتلا نمی شوید.

 

درمان طبیعی غبغب

رفع غبغب

 اگر پایین گرفتن سر برایتان به صورت عادت درآمده است می توانید با استفاده از یک وسیله مثلاً دستمال گردن کلفت و ضخیمی این عادت را به تدریج ترک کنید. البته فراموش نکنید که ورزش کردن و مصرف پروتئین های عالی با تاثیر فراوانی که دارند می توانند مکمل بالا نگه داشتن سر باشند و به کمک یکدیگر از اضافه شدن عضلات غبغب جلوگیری نماید.


مطالب مرتبط بیشتر ⇓