زگیل چیست ؟


زگیل معمولی

پیشگیری از ایجاد زگیل

رعایت اصول بهداشتی، خوردن وعده غذایی متعادل شامل مقادیر زیادی ویتامین از استرس می توانند در تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به این ضایعه پوستی مفید باشند. درمان انواعی که هنوز کوچک هستند ممکن است از گسترش آنها جلوگیری کند. استفاده از کرم imiguimod موقعی که در مناطق درمان شده به کار رود می تواند به پیشگیری از بازگشت مجدد ویروس جلوگیری کند (از طریق تحریک ایمنی موضعی).

برای کاهش احتمال خطر و ابتلا به این بیماری می توان از روشهای زیر استفاده کرد:

  • – عدم تماس مستقیم با زگیل افراد دیگر
  • – پرهیز از خراشیدن و کندن زگیل برای پیشگیری از گسترش آلودگی به بخشهای دیگر بدن
  • – عدم استفاده از حوله مشترک و همچنین سایر وسایل شخصی دیگر مربوط به فرد مبتلا
  • – عدم استفاده از جوراب و کفش مشترک با افرادی که به این بیماری دچار هستند.

فرد مبتلا باید موقع شنا، روی آن را خوب بپوشاند و اگر زگیل در محل دست باشد، هنگام استفاده از تجهیزات ورزشی مشترک باید از دستکش استفاده شود. برای پیشگیری از عدم ابتلا به زگیل های دستگاه تناسلی، داشتن روابط جنسی سالم و همچنین استفاده از کاندوم ضروری می باشد.

زگیل پا


زگیل تناسلی

بیماری زگیل تناسلی یک بیماری عفونی است که عامل اصلی به وجود آورنده ی آن نوعی ویروس DNA دار با نام HPV یا پاپیلومای انسانی می‌باشد. این ویروس از طریق تماس مستقیم پوست افراد و عمدتا در اثر ارتباطات جنسی و در سالهای اخیر با تغییر الگوهای زندگی و اهمیت خدمات پوست و زیبایی در جوامع مختلف، گزارشات متعددی از لیزر موهای زائد غیر استاندارد که از لوازم یکبار مصرف استفاده نمی کنند و یا ادعا به تمیز کردن با مواد ضد عفونی دارند بدست رسیده است.
میزان شیوع این بیماری در مردان و زنان به یک اندازه است و در فاصله ی سالهای ۱۲ تا ۳۵ زندگی که افراد معمولا از نظر جنسی و زیبایی فعال هستند، احتمال ابتلا به این بیماری بسیار افزایش می یابد. بهترین راه پیشگیری از این بیماری، واکسن گارداسیل یا زگیل تناسلی است که علاوه بر ویروس HPV، از ابتلا به سرطان رحم جلوگیری می‌کند.
همچنین دقت در انتخاب کلینیک و بهداشت مکان لیزر موهای زائد که در صورت نداشتن استانداردهای لازم میتواند ناقل بیماری باشد.درمان خانگی زگیل

درمان زگیل پا

زگیل