سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

قطره گیاهی سنکل

درمانی بسیار عالی و موثر برای سنگ کلیه

موارد مصرف : جهت دفع سنگ کلیه، جلوگیری از تشکیل مجدد سنگ، تسکین اسپاسم های کلیوی، تسهیل کننده دفع سنگ ریزه ها و بعد از استفاده از سنگ شکن

قطره گیاهی سنکل

 اجزاء فرآورده : در هر ۳۰ میلی لیتر قطره سنگل- خارخاسک- زیره سبز- تخم خربزه -کاکل ذرت – دم گیلاس

 

دفع سنگ کلیه

مواد مؤثره موجود در قطره مشکل بطور مستقیم موجب شل شدن عضله صاف مجاری ادراری می شوند و همراه با اثر پیشاب آوری, دفع سنگهای ادراری را تا قطر ۷ میلی متر تسهیل می نمایند. قطره سنکل دارای اثر ضد کلینرژیکی شدیدی بوده و از این طریق اسپاسم و دردهای قولنجی مجاری ادرار ناشی از سنگهای کلیوی را برطرف می سازد و در و درمان درد کلیه نقش مهمی دارد.

 اثر ضد میکروبی این قطره گیاهی پیشگیری کننده و درمان کننده عفونتهای ادراری ناشی از سنگهای کلیوی است. مطالعات بر موش صحرایی که به طور تجربی در کلیه آنها سنگ ایجاد گردیده، نشان داده است که عصاره الکلی خارخاسک بطور وابسته به دوز مصرفی قادر به پیشگیری از تشکیل سنگ می باشد.

عصاره آبی خارخاسک همچنین روی متابولیسم اگزالات در موشهای صحرائی نر که با گلیکولات سدیم تغذیه شده اند اثر کرده و دفع اگزالات را بطور چشمگیری کاهش داده و بر عکس دفع گلی اکسالات را در مقایسه با حیواناتی که به تنهائی با گلیکولات سدیم تغذیه شده اند، افزایش می دهد.

عصاره خارخاسک دارای اثر ضد میکروبی و پیشاب آور است. اثر ضد میکروبی قطره سنکل بیشتر مربوط به اسانس های فرار به خصوص انتول و فنون می باشد. روی هم رفته مواد موثر موجود در قطره سنکل بطور شدیدی اثر ضد کلینرژیک داشته و بطور ستاپستیک قادر هستند که درد و اسپاسم بیمار مبتلا به سنگ کلیه را برطرف سازند.

 

دستور مصرف سنکل

بزرگسالان و ۵۰-۶۰ قطره با کمی آب سه نوبت در روز مصرف شود. قطره سنگل را می توان به مدت یکماه مصرف نمود. در مصرف طولانی و برای جلوگیری از تشکیل سنگهای ادراری ۳۰ قطره ۲-۳ نوبت در روز سه بار در هفته مصرف شود. کودکان تا ۱۲ سال (بر حسب وزن کودک) ۱۰-۲۰ قطره سه نوبت در روز.

  موارد منع مصرف و نکات قابل توصیه

 موارد خاصی تا به حال گزارش نشده است ولی عوارض جانبی قطره سنکل ممکن است فشار خون بیماران مبتلا به فشار خون را کاهش دهد. مصرف در دوران بارداری و شیردهی هیچ محدودیتی در مصرف این دارو برای مادران باردار و شیرده وجود ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید