سوراخ کردن گوش

 سوراخ کردن گوش ها

بسیاری از دختران به خاطر استفاده از گوشواره دوست دارند گوش هایشان را سوراخ کنند . بعید است که سوراخ کردن گوش به گوش ها آسیب برساند یا موجب عفونت شود، البته مشروط به اینکه توسط شخص مجازی انجام شده و بعد از سوراخ کردن مراقبت صحیح را انجام دهید. استفاده مشترک از وسایل سوراخ کردن گوشت ممکن است موجب سرایت بیماری هایی مانند هپاتیت و حتی ایدز شود.

قبل از سوراخ کردن گوش هایتان خوب فکر کنید چون در مواقعی که گوشواره به گوش ندارید سوراخ گوش ها نسبتا نمایان است و اگر نظرتان عوض شود و نخواهید گوشهایتان سوراخ باشد، پس از بسته شدن سوراخ ها جای آن باقی خواهد ماند. به لاله های گوش خود نگاه کنید بزرگ یا کوچک، گوشتی هستند یا نازک؟ لایه گوش بعضی افراد به قدری کوچک است که به زحمت جایی برای سوراخ کردن دارد. اگر میخواهید جای دیگری از گوشت آن را سوراخ کنید توجه داشته باشید که ممکن است خوب شدن جای آن بیشتر طول بکشد و تا مدتی دردناک باشد .

مراقبت های پس از سوراخ کردن 

پس از اینکه گوش هایتان را سوراخ کردید باید پوست را تمیز نگه دارید. آن را حداقل روزی یکبار با آب و صابون بشویید و به هر دو طرف لاله گوش الکل بزنید. با چرخاندن مکرر گوشواره کاری کنید که آثار زخم از داخل سوراخ گوش پاک شود. گوشواره ها را حداقل ۳ هفته باید در گوش نگه دارید تا اینکه پوست بهبود یابد و در سال اول باید بیشتر اوقات گوشواره به گوش داشته باشید. گوشی که تازه سوراخ شده باشد سوراخ آن خیلی زود بسته می‌شود اما بعدها بسته شدن آن چند هفته طول می‌کشد.

بعد از سوراخ شدن گوش چه گوشواره ای در آن آویزان کنیم؟

 در ابتدا باید فقط از گوشواره طلا استفاده کنید. بعضی از افراد به هر چیزی غیر از طلا حساسیت دارند اما پس از چند هفته می توانید از گوشواره های ساخته شده از فلزات دیگر نیز استفاده نمایید. بهتر است از گوشواره های سنگین به دفعات زیاد یا به مدت طولانی استفاده نکنید زیرا موجب می‌شود لاله گوش ها کشیده و آویزان شود خصوصاً با بالا رفتن سن تاثیر آن بارزتر میگردد.

 در مدرسه شاید به دلیل مقررات خاص حاکم بر مدرسه تان مجبور باشید از گوشواره های میخی کوچک استفاده کنید اما در هر صورت گوشواره های بلند و آویزان ممکن است خطرناک باشد چون ممکن است تصادفاً به جایی گیر کند، مثلاً هنگامی که ورزش می کنید ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد ، پس لازم است تا در انتخاب خود بیشتر دقت کنیم.


مطالب مرتبط بیشتر ⇓