انواع رنگ مو

رنگ موی دائم و رنگ موی موقت

رنگ موهای موقت پس از چند مرتـبه شسـت و شو از بین میروند، اما رنگ موهای دائم اینگونه نیستند و با شست و شو از بین نمی روند. پس می توانید کارتان را با رنگ موهای موقت شروع کنید، مگر اینکه رنگ کردن مو را بخواهید برای پوشاندن تارهای سفید مو یا دو پرده یا بیشتر روشنتر یا تیره تر کردن موهایتان انجام دهید.

انتخاب رنگ موی مناسب

 

موقع انتخاب رنگ مو، از روی عکس روی جعبه رنگ موی خود را انتخاب نکنید چون خیلی اوقات این تصویرها گول زنک هستند. بهتر است از روی ویژگی های نوشته شده روی جعبه رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی اکثر جعبه های رنگ مو، رنگ به اینصورت توصیف می شود: بلوند، قهوه ای، مشکی و قرمز (شرابی) و درجه آن را نیز مشخص می کنند: روشن، متوسط، و تیره. ممکن است تن و سایه رنگ را نیز قید کنند مثلاً طلایی ، خاکستری ، زیتونی و…

رابطه رنگ پوست و رنگ موی سر

رنگ پوستتان گرم است یا سرد؟ اکثر رنگ موها در دو دسته گرم یا سرد جای می گیرند. اگر رنگ پوستتان طلایی، زیتونی یا تیره است و چشمانی قهوه ای یا تیره دارید (اکثر آسیایی ها، افریقایی-امریکایی ها و لاتین ها در این دسته جای میگیرند)، پس رنگ مویتان از نوع گرم است.

چنانچه رنگ پوستتان روشن و رنگ چشمانتان سبز یا آبی است، از نوع رنگ موی سرد هستید. شما معمولاً موقع برنزه کردن اول قرمز شده و می سوزید ، رگ های روی مچ دستتان آبی رنگ است.

رابطه رنگ پوست و رنگ موی سر

 

از تقویت موهای خود غافل نشوید ایده های سلامتی

چهره شناسی برای انتخاب رنگ مو

 

انتخاب رنگ موی مناسب به ۵ پارامتر بستگی دارد:

– رنگ پوست شما

– رنگ طبیعی مو سر شما

– رنگ چشمان شما

– اندام و سایز هیکل شما

– خلق و خوی و شخصیت شما

چنانچه تنها انتخاب رنگ موی مناسب را یک امر شخصی و پیرو مد فرض میکنید، باید بگوییم اشتباه است، زیرا جهان رنگ‌ها آنقدر وسعت دارد که برای پیدا کردن رنگ موی مناسب باید فاکتورهای گوناگونی را مورد بررسی قرار داد؛ با اهمیت تر از همه این است که باید رنگ موی خود را متناسب با رنگ پوست چهره خود انتخاب کنید چرا که موها بیش از همه به صورت نزدیک است و یک رنگ نا متناسب می‌تواند چهره شما را پیرتر یا رنگ‌پریده‌ نمایان سازد، ولی انتخاب یک رنگ مناسب میتواند در عین ایجاد زیبایی صورت شما را طبیعی‌تر نشان دهد.

 رنگ پوست و رنگ موی سر

 

انتخاب درجه رنگ مناسب مو

اگر رنگ پوستتان گرم است، باید سایه ای از طلایی مثل کاراملی و برنزی را در سایه ای تیره تر از رنگ پوستتان انتخاب کنید. رنگ های تیره و مشکی نباید انتخاب شود چون صورتتان را به کلی محو می کند و اگر هم درجه های طلایی را انتخاب می کنید، دقت کنید که خیلی روشن نباشد چون ممکن است رنگ مویتان نارنجی از آب درآید.

اگر رنگ پوستتان سرد است، از رنگهایی که سرخی رنگ پوستتان را بیشتر جلوه می دهد اجتناب کنید، رنگ هایی مثل طلایی، طلایی مایل به قرمز، و مسی. بلوند خاکستری و قهوه ای روشن برای پوست گرم شما بهترین انتخاب است.

افرادی که در کودکی رنگ موی بلوند و طلایی داشته اند، بهترین رنگ پوست را برای داشتن موی بلوند حتی در بزرگسالی دارند. برای کسی که رنگ پوست گرمی دارد بلوند برنجی یا هایلایت تقریباً مناسب نیست. این افراد بهتر است از درجه ها و سایه های گرمتر استفاده کنند.

درجه رنگ مناسب مو

 

رنگ مو برای پوست سبزه

اگر رنگ مویتان قهوه ای است و می خواهید آن را به بلوند تغییر دهید، سعی کنید بلوند خیلی روشنی انتخاب نکنید. اگر میخواهید رنگ مو و پوستتان ضد و نقیض باشد به شکلی که هر دو رنگ خوب جلوه کند، هایلایت و لولایت برای شما مناسب است. به خاطر داشته باشید که برای چشمان سبز و قهوه ای، رنگ موی تیره بهتر است تا رنگ موی بلوند.

رنگ مو برای پوست سبزه

در مورد رنگ موی قرمز و شرابی هم باید بگویم که تقریباً همه می توانند از آن استفاده کنند. مسئله مهم این است که درجه و سایه رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان بیشتر سازگاری داشته باشد. خانم هایی که رنگ پوستی روشن یا صورتی رنگ دارند، رنگ موی قرمز و شرابی بیشتر از همه به آنها می آید.

رنگ کردن موی جوگندمی

رنگ کردن رنگ موی خاکستری به خاطر بافت زبری که دارد خیلی سخت است. اگر موهایتان کمتر از یک سوم سفید شده است، از رنگ موی موقتی که یک سایه از رنگ موی طبیعی خودتان روشن تر باشد یا تقریباً با آن همرنگ باشد استفاده کنید. از محاسن این کار این است که رنگ موهای موقت کمتر از رنگ موهای دائم مو را تخریب می کنند.

اما اگر موهایتان بیشتر از این مقدار سفید شده است، یک رنگ موی بلوند خاکستری توصیه می شود چون باعث می گردد موهایتان طلایی و بلوند به نظر برسد.

برای آن دسته از افرادی که می خواهند رنگ مویشان را یکی دو پرده روشنتر یا تیره تر کنند یا سفیدی موهایشان را با رنگ بپوشانند، بهتر است که خودشان در خانه موهایشان را رنگ کنند.

اگر موهایتان قهوه ای روشن است، رنگ بلوند تیره مطمئناً خیلی به شما می آید. اگر می خواهید تغییر بیشتری در خودتان ایجاد کنید، بهتر این است که با یک متخصص آرایشگر در این رابطه مشورت نمایید تا اینکه خودتان رنگ قهوه ای تیره موهایتان را یکدفعه بلوند روشن کنید.

چند توصیه برای موهای رنگ شده

 

۱) در روزهای آفتابی، از کلاه، روسری و محصولات ضدآفتاب استفاده کنید تا موهایتان کمتر خشک شوند و پوست‌تان نیز آسیب نبیند.

۲) از نرم‌کننده‌ها و تقویت ‌کننده‌های مناسب استفاده کنید تا رطوبت موهای‌تان حفظ گردد.

۳) به هنگام خشک کردن موها، حوله را به نرمی روی موهای‌تان بکشید.

۴) موهای خود را هنگام خیس بودن شانه نزنید.

۵) برای خشک کردن موها زیاد از سشوار استفاده نکنید و در صورت استفاده، زمان آن را کاهش داده و سشوار را با فاصله بیشتری از سر خود نگه دارید.

۶) دقت داشته باشید که موهای نازک آسیب‌پذیرتر و حساس‌تر از موهای ضخیم هستند.

۷) در دوران بارداری خصوصا سه ماهه نخست از رنگ کردن موها بپرهیزید.رنگ مو دودی

رنگ مو دودی و رنگ مو شکلاتی از رنگ های پر طرفدار بانوان محسوب میشود.

رنگ مو دودی

 

در اینجا میخواهیم فرمول تهیه این رنگ ها را بازگو کنیم :

رنگ موی دودی بدون دکلره

رنگ مو باعث آسیب به موهای شما میشود مخصوصا اگر با استفاده از دکلره انجام شود. پس در نتیجه ما فرمول ساخت رنگ موی دودی بدون دکلره را به شما آموزش میدهیم.

فرمول رنگ موی دودی

رنگ مو  ۸ + ۸٫۳۲

اکسیدان  شماره  یک یا ۶درصد

رنگ موی  E7  زیتونیرنگ مو دودی زیتونی

پایه رنگ باید ۹ باشد تا به خوبی عمل کند. سپس بعداز ۳۰ دقیقه موی خود را بشویید.

 

فرمول رنگ موی دودی زیتونی

رنگ موها با شماره m7 و c8 + اکسیدان نمره ۱ + پایه ۹

* توجه داشته باشید اکسیدان باید دو برابر رنگ  باشد *

رنگ مو دودی زیتونیرنگ مو بلوند دودی

با استفاده از دکلره باید موی خود را به پایه ۹ برسانید . یادآور شویم این رنگ برای پوست های روشن توصیه میشود.

فرمول رنگ موی بلوند دودی

رنگ موی C7   یا C6   *۲تیوپ*
واریاسیون دودی : به میزان ۱/۳
اکسیدان ۶ درصد و آب

رنگ مو بلوند دودیرنگ موی نسکافه ای

اگر به دنبال رنگ مویی جذاب هستید که همه را به خود جذب کنید از رنگ موی نسکافه ای استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید پایه موی خود را به ۸ برسانید.

فرمول رنگ مو نسکافه ای

رنگ موی کاراملی ۱/۳  تیوپ

بلوند شکلاتی متوسط ۲/۳  تیوپ

واریاسیون ۲ سانت

اکسیدان ۱

رنگ موی نسکافه ایرنگ موی قهوه ای نسکافه ای

میتوان گفت رنگ موی قهوه ای نسکافه ای بهترین ایده است برای رنگ موی شما که بسیار جوان پسند نیز میباشد.

فرمول رنگ مو قهوه ای نسکافه ای

بلوند طلایی خیلی روشن  G8 : 1/3 تیوپ

بلوند نسکافه ای تیره با شماره ۶.۴۷

اکسیدان ۲ * نسبت اکسیدان به رنگ ۱/۵ برابر رنگ مو*

رنگ موی شکلاتی نسکافه ای براق

شما میتوانید با رنگ موی شکلاتی شماره ۸ +اکسیدان ۶ درصد را بر روی پایه ۹ دکلره بزنید رنک مویی براق و بسیار خاص را تجربه  کنید. رنگ موی نسکافه ای کاپوچینو براق

این رنگ مو محبوب بسیاری میباشد. بهتر است تجربه این رنگ مو را داشته باشید. دقت کنید که پایه مو باید به دکلره ۷ رسیده باشد.

فرمول رنگ نسکافه ای کاپوچینو

بلوند نسکافه ای شماره ۶ ،۲/۳ تیوپ
بلوند کاپوچینو شماره ۸ ،۱/۳ تیوپ
واراسیون نقره ای ، ۳ سانت


رنگ موی زیتونی

رنگ مو جدید

رنگ مو ترکیبی

رنگ مو کاراملی

رنگ موی عسلی

رنگ مو بدون دکلره

هایلایت مو

رنگ موی مشکی

بازدیدها: 288

رنگ مو